svētdiena, 2012. gada 2. septembris

Visas kāzas pasaulē ir līdzigas, bet ir nianses

Nupat pamodos pēc pirmajām nofotogrāfētajām kāzām Francijā. Izrādās, ka pasaulē kāzas svin diezgan līdzīgi, ir tikai nianses.

Franči ir ka apsēsti uz sarakstu sagatavošanu - tādi mūsu mājā ir pie ledusskapja, pie loga, pie dušas, tādu arī saņēmām pirms kāzām ar visu galveno darbojošos personu vārdiem un fotogrāfijām, telefona numuriem, dienas plānu un vēlamo fotogrāfiju sarakstu.

Ceremonija notika tumšā sķūnī - tas gan nav saistīts ar kulturas atšķirībām, bet ar jaunā pāra izvēli. Man šķita dīvaini precēties skaistā pilī ar fantastisku apvītušu rožu ieskautu dārzu, bet uz ceremoniju nolīst šķūnī.

Lai sastatos kopbildei, vajadzeja 3 organizatorus, 40 minutes un beigtus nervus. Ka jus visus tos karus vinnejat, es skendejos. Ka viena grupa sastajas, ta otra puse atdalas un aiziet. dazi individualisti vispar uzskata, ka nav jabildejas un veido savas grupas. Priecigs bardaks, kuru nav iespejams savakt nekadi.

Viesibas ligavas masas un ligavaina brali iedejoja, pec tam visi iededza brinumsvecites, un pirmos solus lenam saka spert zale ligava un ligavainis. Tad vini saka skriet traki jautras muzikas pavadijuma ap galdiniem un viesi aizvien skalak kliegt, skriet lidzi, lekt uz kresliem, mat ar salvetem un taisit troksni ka vien var.

Vakarinas ilga stundu. Edam zivju uzkodas, otraja ediena smoreto galu ar mazu kirbiti pilditu ar darzeniem un saldejumu, pec tam tika atverts siera galds. Pec laternu palaisanas, viesmili ar sampaniesa pudelem saspraustam brinusvecitem maršeja un tika atverts saldumu galds ar sokolades struklaku, svaigiem augliem un kucinam.

Ik pa laikam kads celas, lai teiktu tostu. Runas bija garas, sagatavotas, mazliet pikantas. Tika raditas divas filmas sagatavotas jaunajam pārim un viena prezentacija. Izspeletas divas speles. Bija viens nakti, kad ligava ar tevu atklaja deju gridu pie romantiska valša (nekadi nespeju atsaukt atmina no kadas filmas) krievu valoda.

Kokteilis ilga divas stundas, pasniedza kanape un sampanieti, sulas. Pedejais kanape staveja uz skivja veselu stundu, to neviens negribeja est. Blakus uz ugunskura grillejas gala vakaram.

2 komentāri:

Anonīms teica...

Droši vien laba sajūta pēc pirmajām nobildētajām kazām francijā. Bet tev taisnība, tās kazas nudien visā pasaulē ir līdzīgas.
Pēkšņi atcerējos filmu par vīriem, kuri blenza uz kazām.
Kr.

Anonīms teica...

Droši vien laba sajūta pēc pirmajām nobildētajām kazām francijā. Bet tev taisnība, tās kazas nudien visā pasaulē ir līdzīgas.
Pēkšņi atcerējos filmu par vīriem, kuri blenza uz kazām.
Kr.